دکتر مریم تابع

متخصص پوست ، مو وزیبایی


تخفیف ویژه لیزر

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلیعارضه #پوستی مسری و شایع است که روی پوست نواحیاندام تناسلییامقعدو اطراف آن ایجاد شده و از طریقرابطه جنسیبه افراد منتقل می شود.

زگیل تناسلی توسط برخی انواع#ویروس #پاپیلوم انسانی(HPV) ایجاد می شود. ویروس HPV از شایع ترین انواععفونت های رابطه #جنسی(STD) است و برخی انواع آن، در صورت عدم درمان ممکن است باعث بروز سرطان شود

برخی انواع کم خطرویروس اچ پی ویبهزگیل تناسلی روی ناحیه تناسلی (فرج) زنان، #واژن، دهانه رحم، راست #روده، #مقعده، #آلت_تناسلی یا کیسه #بیضهمنجر می گردد.

#زگیل_تناسلی احتمالا با#درد و #خارشهمراه است اما به طور کلی ضایعه خطرناکی محسوب نمی شود، گاهی بعد از مدتی خود به خود از بین رفته و محو می شود و در سایر موارد با #داروها و روش های مختلف قابل درمان است، مگر در موارد خاص که برخی انواع HPV# ممکن است باعث بروز سرطان دهانه #رحم یا سرطان فرج (وولو) در زنان شود.

این عارضه بسیار شایع بوده و حدود 360 هزار نفر در طول سال به آن دچار می شوند


آدرس مطب : کرمان ، چهارراه سمیه ، ساختمان پزشکان متخصص ، طبقه دوم
تلفن : 32446760 - 034

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
زگیل تناسلیلیفت با نخزگیل تناسلی ( قسمت دوم )ملانوما یا سرطان پوستسوالاتی درباره هایفوتراعفونت قارچی در آقایاننشانه های بیماری از روی نعلائم و نشانه های زگیلهمه چیز درباره شامپوعلت زگیل تناسلیکاشت مو به روش fitکاشت موهای دروغینپلاسما جتپوستی شفافپی ار پی چیستپاک کردن تاتو با لیزر کیوبیماری های تاولیتزریق گودی زیر چشمجوانسازی دست با کربوکسی درمان کمودون و موهای سر سدرمان غبغب با مزوتراپیرنگدانه های پوستیصفحه اصلیاطلاع رسانیسوالات پزشکیپیام های کاربرانتماس با ماخدماتگالری عکسدانلود فایلپف دور چشمتعریق زیر بغلتعریق کف دستآر اف فراکشنالکاهش آلرژی و اگزماهایفوتراپینوع پوستمراقبت از پوست در 20سالگیظاهر مومراقبت از موشانه زدنریزش سکه ای موریزش مو در مرداندرمان میگرن