دکتر مریم تابع

متخصص پوست ، مو وزیبایی


سوالاتی درباره هایفوتراپی

1 - هایفوتراپی چیست ؟
هایفوتراپی درمان غیرجراحی و ایمنی با اولتراسوند است که با اثرات زمان و جاذبه بر روی پوست مقابله میکند.
هایفوتراپی از واکنش ترمیمی خود بدن برای لیفت تدریجی و ملایم ابرو، زیر چانه و روی گردن و رفع چین و چروک ناحیه دکولته بهره میگیرد.

۲ـ آیا هایفوتراپی را میتوان جایگزین لیفت صورت محسوب کر د؟
در هایفوتراپی لایه عمقی پایهای درمان میشود که در جراحی زیبایی نیز به آن پرداخته میشود، البته نتایج هایفوتراپی به چشمگیری و تاثیرگذاری لیفت صورت نیست. با این حال هایفوتراپی جایگزین مناسبی برای جراحی به شمار میآید، به ویژه برای افرادی که آماده برای جراحی نیستند یا تمایل به بهبود نتایج جراحی زیبایی دارند.

۳ـ تفاوت هایفوتراپی با لیزر درمانی چیست؟
هایفوتراپی از انرژی صوتی، یعنی امواج موثر اولتراسوند، استفاده میکند که با برخورداری از ویژگیهای منحصر به فرد میتواند از سطح پوست بگذرد و لایهای عمقی را درمان کند. دیگر دستگاههای زیبایی غیرتهاجمی دارای این ویژگی نیستند. هایفوتراپی باعث تولید کلاژن در لایه عمقی پوست میشود و به این ترتیب ظرف دو تا سه ماه آتی با لیفت قابل توجه بافت مواجه میشویم. حال آن که لیزر مبتنی بر انرژی نورانی است که نمیتواند در دمای مناسب در لایههای عمیقتر پوست نفوذ کند. با این توصیف لیزر درمانی معمولاً فقط پوست سطحی را درمان میکند. از آنجایی که هر یک از این دو تکنولوژی مشکلات پوستی خاصی را درمان میکند، لیزر و هایفوتراپی سازگار با یکدیگراند.

۴ـ هایفوتراپی چگونه باعث تولید کلاژن میشود؟
ترانسدیوسر انرژی اولتراسوند متمرکز را در دمای مناسب به لایه عمقی زیر پوست میرساند و انرژی در عمق پوست انباشته میشود، در نتیجه واکنشی شروع میشود که پیآمد آن تولید کلاژن است. هایفوتراپی فرایندی طبیعی، موسوم به کلاژنزایی را برمیانگیزد که ماحصل آن ایجاد کلاژن جدید است. در این روش از هیچ کرم، ژل یا سمی استفاده نمیشود، هایفوتراپی صرفاً بر فرایند تولید کلاژن خود بدن متکی است و به همین دلیل نتایج آن طبیعی و قابل توجه است.

۵ـ هر جلسه درمان هایفوتراپی چقدر طول میکشد؟
طول درمان به ناحیه مورد نظر و طرح درمان بستگی دارد. هایفوتراپی صورت و گردن معمولاً ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول میکشد، حال آن که درمان ناحیه سینه حدود ۳۰ دقیقه زمان میبرد.

۶ـ آیا برای انجام درمان باید مرخصی گرفت؟
پس از درمان هایفوتراپی نیازی به استرحت کردن نیست. بلافاصله پس از درمان میتوانید فعالیتهای روزمره خود را دنبال کنید. هایفوتراپی مراقبت پس از درمان خاصی ندارد. استفاده از کرم مخصوص ضرورتی ندارد و کافی است از همان فراوردههای معمول مراقبت از پوست استفاده کنید. آرایش کردن نیز منعی ندارد.

۷ـ بیمار هنگام هایفوتراپی چه احساسی دارد؟
هنگام رسیدن انرژی اولتراسوند به پوست، انباشته شدن مقادیر اندک انرژی را در عمق معین حس میکنید که در واقع علامت شروع شدن فرایند تولید کلاژن است. سطح راحتی تمام بیماران یکسان نیست، درهر حال این حس پس از توقف اعمال انرژی از بین میرود.

۸ـ چند جلسه هایفوتراپی برای رسیدن به نتیجه دلخواه لازم است؟
اکثر بیماران فقط به یک جلسه نیاز دارند. البته تعداد جلسات درمان به شدت شلی و افتادگی پوست، واکنش زیستی به انرژی اولتراسوند و واکنش تولید کلاژن در بدن هر بیمار بستگی دارد؛ به برخی بیماران توصیه میشود که درمان را چند بار تکرار کنند. چون پوست دائماً در حال پیر شدن است، هایفوتراپی باید در آینده برای مقابله با آثار پیری تکرار شود.

۹ـ هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟
متقاضی درمان هایفو فردی است که از شل شدن و افتادگی ملایم تا متوسط پوست خود ناراضی است و با مشکلاتی مانند افتادگی ابرو، شل شدن پوست گردن، افتادگی غبغب و ایجاد خطوط و چروک روی سینه مواجه شده است. البته بهترین روش برای اطمینان از مناسب بودن درمان مشاوره با متخصص است


آدرس مطب : کرمان ، چهارراه سمیه ، ساختمان پزشکان متخصص ، طبقه دوم
تلفن : 32446760 - 034

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بهترین روش پیشگیری از پیبهترین روش جوانسازیزگیل تناسلیسایت های دیگرکاشت مو به روش fitبوتاکس و جوانسازیزگیل تناسلی ( قسمت دوم )فیلر چیست؟کاشت موهای دروغینبیماری های تاولیزرد زخملنتیگوسوالاتی درباره هایفوترالیفت با نخپلاسما جتتزریق گودی زیر چشملبخند لثه ایپوستی شفافملانوما یا سرطان پوستپی ار پی چیستعفونت قارچی در آقایانمیلیا چیستپیشگیری از چروک و جوانساجوانسازی دست با کربوکسی علائم و نشانه های زگیلپاک کردن تاتو با لیزر کیوعلت زگیل تناسلیپاسخ به سوالات اندولیفت خط اخملیزرمعایب کرم های شبپاسخ به سوالات اندولیفت زیباییپسوریازیسدرمان کمودون و موهای سر سنوع پوستدرمان غبغب با مزوتراپینشانه های بیماری از روی ناصلاح فرم بینیرنگدانه های پوستیهمه چیز درباره شامپوصفحه اصلیاطلاع رسانیسوالات پزشکیپیام های کاربرانتماس با ماخدماتگالری عکسدانلود فایلپف دور چشمتعریق زیر بغلتعریق کف دستآر اف فراکشنالکاهش آلرژی و اگزماهایفوتراپینوع پوستمراقبت از پوست در 20سالگیظاهر مومراقبت از موشانه زدنریزش سکه ای موریزش مو در مرداندرمان میگرن