دکتر مریم تابع

متخصص پوست ، مو وزیبایی


لنتیگو

لنتیگو چیست ؟
لنتیگو لک هایی دایره ای شکل و معمولا به رنگ قهوه ای تا سیاه هستند که توسط پوست طبیعی احاطه شده اند. این لک ها ممکن است به آهستگی و طی چندین سال ایجاد شوند و یا یکباره پدید بیایند.
مهمترین عامل ایجاد کننده آن نور آفتاب می باشد ولی ممکن است در اثر عوامل ژنتیکی و سندروم های سیستمیک نیز ظاهر شوند. این لک ها معمولا به عنوان علامتی از آفتاب سوختگی شدید فرد در گذشته بوده و شخص مبتلا ممکن است نسبت به افراد دیگر، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست باشد.

انواع لنتیگو
لنتیگو خورشیدی : که بنام لنتیگوی سنی نیز یاد میشود و در نواحی معروض شده به شعاع آفتاب بوجود مییاید بیشتر در روی و دستها دیده شده و فرق آن با لنتیگوی ساده اینست که اندازه لکه های بزرگتر بوده و از ۵ ملیمتر الی ۲ سانتیمتر میرسد و در اشخاص که دارای جلد تیره تر باشند دیده میشود به دونوع است :
لنتیگوی خورشیدی جوانی : که در سنین پایینتر اغاز میگردد و حتی در آسترالیا به سبب آسیب طبقه اوزون مرض در سن ۱۲ سالگی آغاز میگردد.

لنتیگو خورشیدی پیری ( Geriateric ) : که در سنین پیشرفته بمیان مییاید.

لنتیگو همراه با سندروم های دیگر: که بسیار نادر بوده و در اینجا قابل ذکر نمیباشد.


آدرس مطب : کرمان ، چهارراه سمیه ، ساختمان پزشکان متخصص ، طبقه دوم
تلفن : 32446760 - 034

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درمان غبغب با مزوتراپینوع پوسترنگدانه های پوستینشانه های بیماری از روی ناصلاح فرم بینیهمه چیز درباره شامپوبهترین روش پیشگیری از پیبهترین روش جوانسازیزگیل تناسلیسایت های دیگربوتاکس و جوانسازیزگیل تناسلی ( قسمت دوم )کاشت مو به روش fitبیماری های تاولیزرد زخمفیلر چیست؟کاشت موهای دروغینسوالاتی درباره هایفوترالنتیگوتزریق گودی زیر چشملیفت با نخپلاسما جتلبخند لثه ایپوستی شفافعفونت قارچی در آقایانملانوما یا سرطان پوستپی ار پی چیستجوانسازی دست با کربوکسی علائم و نشانه های زگیلمیلیا چیستپیشگیری از چروک و جوانساعلت زگیل تناسلیپاک کردن تاتو با لیزر کیوخط اخملیزرپاسخ به سوالات اندولیفت زیباییمعایب کرم های شبپاسخ به سوالات اندولیفت درمان کمودون و موهای سر سپسوریازیسصفحه اصلیاطلاع رسانیسوالات پزشکیپیام های کاربرانتماس با ماخدماتگالری عکسدانلود فایلپف دور چشمتعریق زیر بغلتعریق کف دستآر اف فراکشنالکاهش آلرژی و اگزماهایفوتراپینوع پوستمراقبت از پوست در 20سالگیظاهر مومراقبت از موشانه زدنریزش سکه ای موریزش مو در مرداندرمان میگرن